(C) 2010 Fms Plastics Co. Ltd. Tüm Hakları Saklıdır.

       Sn. Üretim ve Proje Departmanı Yöneticileri

 

      Bilindiği üzere plastik ambalaj ya da plastik enjeksiyon moulded ürünleri, daha sonra boya, mürekkep, tutkal, metal buharı ya da özel kimyasal ile kaplanacaksa, ürünün kaplama yapılacak yüzeyine “Gerilim Giderme İşlemi” ( Surface Treatment ) uygulanması gerekmektedir. Özellikle ambalaj filimlerinde  (BOPP, CPP, PET, PE ) yüzey gerilimi giderilmesi için çeşitli yöntemler mevcuttur.

 

       EK’te tanıtımını yaptığımız, avantajlarını ve karşılaştırmalı grafiklerini sunduğumuz “Polarize Alevle Muamele İşlemi”(Polarized Flame Treatment ) yöntem olarak alternatiflerine oranla önemli avantajlara sahip olup, konusunda dünyaca tanınan İtalyan EsseCi s.r.l  firmasının ürünüdür. Sistem, üretim sırasında tatbik edilebildiği gibi yeni ürünü sayesinde paket halinde 1300-3400 mm genişlik seçeneğinde converting makinelerine ( baskı, kaplama, laminasyon, dilme vb. ) inline olarak monte edilebilmektedir. İstenirse exproof seçeneği mevcuttur.

 

      Ayrıca, otomobil tamponu, farı, ön paneli ile motorsiklet plastik parçaları ve üzerine etiket baskısı yapılan plastik şişe gibi “ injection moulded” ürünlerinin yüzey gerilim giderme işlemi seri üretimi için robot kollu uygulamalarla rakiplere göre önemli bir avantaja sahip olmuştur.

 

        Şayet ürünlerinizin kaplanmasında tutunamama, sonradan dökülme ve adezyon sorunları yaşıyorsanız ya da bu konuda yeni yatırım yapacaksanız bu teknolojiyi sizlere tanıtabilmemiz için firmamızla irtibata geçin. Bu sayede, yıllarca plastik sektöründe  edindiğimiz deneyimleri sizlerle paylaşır, bu teknolojinin firmanıza getirebileceği yararları tartışabiliriz.

 

        Saygılarımızla

 

Fatih SEYHAN-Elektronik Müh, Samim SÜMER-Makine Müh./FMS Ltd.

 

 Kıbrıs Şehitleri Cd.No:149,K3,D14 Alsancak/İZMİR

Tel:232-4218811 Fax:4218822 E-mail: info@fmsplastics.com

 

 

 

Dear Madam/Sir,

 

If your business is producing plastic packaging film, converting or injection moulding, you should know that the quality of surface treatment is very important when you make application of printing, laminating, coating, metalizing or painting on the products.

 

As you’ll see on attached seminar there are many methods to make surface treatment on packaging film like BOPP, CPP, PET, PE. Polarized Flame Treatment has the best technology, performance and efficiency if we compare with the others. The main benefit of the flame treatment on packaging films is regarding the stability of adhesion even after months of storage with high treatment level, no ozone production, no back side treatment as electric corona. Polarized Flame Treatment can really improve your standard quality with a final product that offers better adhesion, more safe, no pollution and has less maintenance. Even if the initial cost is higher than electric corona (due to more complex and sophisticated technology used) in just a few months you can have back the return of your investment.

 

Polarized Flame Treatment process is replacing everywhere instead of electric corona on also different applications as film production lines, aluminum-paper-cardboard manufacturing, extrusion coating lines, printing-laminating-metalizing machinery, singeing-degreasing-heating applications. If you are involved in these businesses we can visit your company and discuss all details with you or if you are satisfied with this representation kindly inform us about your film production   specification as film width, max. production speed, required dyne level, production materials and thickness to have an offer.

 

 

Yours Sincerely

 

Fatih SEYHAN-Electronic Eng, Samim SÜMER-Mechanical Eng./FMS Ltd.

 

 Kibris Sehitleri St.No:149,K3,D14 Alsancak/IZMIR/TURKEY

Tel:232-4218811 Fax:4218822 E-mail: info@fmsplastics.com